foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

ЛИНКОВИ

ОГЛАСНА ТАБЛА

НЕДЕЉА СЕЋАЊА И ЗАЈЕДНИШТВА - A MEGEMLÉKEZÉS ÉS AZ ÖSSZETARTOZÁS HETE

Од 7. до 10. маја је у нашој школи низом манифестација одата пошта жртвама и њиховим породицама страдалим 3. маја 2023. године у Основној школи ,,Владислав Рибникар“ у Београду.

Циљ манифестације је да се негује култура сећања на овај трагични догађај и да се код ученика развију емпатија, хуманост, другарство, толеранција и заједништво. 

У уторак, 7. маја, ученици  нижих разреда гледали су краће филмове о толеранцији, другарству, ненасилној комуникацији и лепом понашању. Овом приликом је и разговарано о развијању бољих другарских односа у одељењима.

           Ученици 8. разреда гледали су играни       едукативни  филм Freedom Vriters. У филму се  говори о професору који својом добротом изводи ученике са проблематичним понашањем на прави пут, улива им наду и поверење да могу мењати себе и свет у којем живе.

Среда, 8. мај је протекла у спортском духу. У фискултурној сали одржан је полигон на којем су ученици нижих разреда показали своје вештине спретности у прескакању, трчању и провлачењу кроз разне препреке, а њихови старији другари, ученици  5. и 6. разреда одмерили су снаге  у игри ,,Између две ватре“.

У четвртак, 9. маја, реализована је радионица ,,У царству другарства“, која је имала за циљ зближавање, разрвијање толеранције и прихватање различитости међу ученицима. Ученици су са својим учитељицама писали лепе речи на папире у боји као и поруке о другарству, које ће бити истакнуте на паноима у ходнику школе.

            Ученици виших разреда су у фискултурној сали одржали Хуманитарни концерт у којем су учествовали музички  талентовани  ученици :

Маша Станковић- соло певање

Јована Буха – клавир

Јован Ђокић – виолина

Лука Ивазовић – клавир

Певачка група  ученица из 5. а одељења

Миа Павић – флаута

Алекса Фаћол – клавир

Јелена Миљковић – виолина

Анастасија Симуновић – соло певање

Концерту су присуствовали ученици од 3. до 8. разреда, који су показали хуманост на делу, јер је у овом лепом музичком дружењу прикупљена 21 000 динара, а новац ће бити уплаћен у добротворне сврхе.

         У петак, 10. маја, наставница енглеског језика, Лана Мучибабић одржала је тематски разговор са ученицима 7.а одељења који су разменили своја размишљања о поштовању и толеранцији, као и сећању на страдале ученике.

        Централна манифестација Недеље сећања и заједништва је завршена пуштањем балона на школском дворишту у којој су учествовали ученици нижих и виших разреда. Ученици су исписали поруке које говоре о толеранцији, другарству, заједништву, међусобном разумевању, а њихове веште руке су поруке завезали за балоне и заједно са њима винули у небо. Уједињени на школском дворишту, заједно са својим учитељима и наставницима, показали су да су достојни тренутка у којем живимо и да поруке које су насписали нису само празне речи, већ доказ да се догађаји који су се десили никада не смеју бити заборављени и да само уједињени можемо спречити да се више икада понове.

ФОТОГРАФИЈЕ - FÉNYKÉPEK

Iskolánkban május 7-e és 10-e között különböző rendezvényekkel emlékeztünk meg a 2023. május 3-án a belgrádi Vladislav Ribnikar Általános Iskolában elhunyt áldozatok, és családtagjaik előtt.

         A rendezvény célja a tragikus eseményre való emlékezés kultúrájának elősegítése, valamint az empátia, az emberség, a bajtársiasság, a tolerancia és az összetartozás érzésének fejlesztése.

         Kedden, május 7-én az alsó osztályos tanulók kisfilmeket néztek meg a tolerancia, a barátság, az erőszakmentes kommunikáció, a helyes viselkedés témaköröket feldolgozva. Ebből az alkalomból szó esett az osztályok közötti jobb baráti kapcsolatok kialakításáról is.

A 8. osztályos tanulók a Freedom Writers című ismeretterjesztő játékfilmet nézték meg. A film egy professzorról szól, aki kedvességével helyes útra tereli a problémás viselkedésű tanulókat, reményt és bizalmat kelt bennük, hogy meg tudják változtatni önmagukat és a világot, amelyben élnek.

             Szerdán, május 8-án sportos hangulatban és szellemben telt el a nap. A tornateremben akadálypályán az alsó osztályos tanulók ugrásban, futásban, kúszásban mutatták be ügyességüket, míg az 5. és 6. osztályos tanulók a "Két tűz között "nevű játékban mérték össze erejüket.

             Csütörtökön, május 9-én " A barátság birodalma"  elnevezésű műhelymunkákra került sor, melynek célja az volt, hogy összehozza az embereket, fejlessze a toleranciát, és elfogadja a sokszínűséget a diákok körében. A tanulók színes papírokra kedves, szép szavakat írtak tanáraiknak, valamint a barátságról szóló üzeneteket jegyezték le, melyeket az iskola folyosóján lévő pannókra tűznek majd ki.

A felső tagozatos diákok jótékonysági koncertet tartottak a tornateremben, ahol kiváló zenei tehetségű tanulóink különböző hangszereken játszottak:

Maša Stanković - szóló ének

Jovana Buha - zongora

Jovan Đokić -  hegedú

Luka Ivazović - zongora

Az 5.a osztály énekcsoportja

Mia Pavić - fuvola

Aleksa Faćol - zongora

Jelena Miljković - hegedű

Anastasija Simunović - szóló ének

A koncerten 3. - 8. osztályos tanuló vettek részt, akik emberségben kiemelkednek, hiszen ezen a szép összejövetelen 21 ezer dinár gyűlt össze, melyet jótékony célra fordítanak.

              Pénteken, május 10-én Lana Mučibabić angol tanárnő tematikus beszélgetést tartott a 7. osztályos tanulókkal, akik a tiszteletről, a toleranciáról, valamint az áldozatul esett tanulók emlékéről folytattak gondolatcserét.

               A Megemlékezés és Összetartozás hetének központi rendezvénye az iskolaudvarban a léggömbök szélnek eresztésével ért véget, melyen részt vettek az alsó- és a felső osztályos tanulók. A tanulók a toleranciáról, a barátságról, az összetartozásról, kölcsönös megértésről írt üzeneteiket a léggömbökre kötözték, melyek az égbe emelkedtek. Az iskola udvarán együtt a tanárokkal, a diákok megmutatták, hogy méltóak arra a pillanatra amelyben élünk, és hogy az általuk írt üzenetek nem csak üres szavak, hanem bizonyíték arra, hogy a megtörtént eseményeket soha nem szabad feledni, és csak összefogva érhetjük el, hogy soha többé ne történjen hasonló.

Copyright 2024  ОШ "Јован Јовановић Змај" Суботица